Google teraz dyskontuje wszystkie wzajemne linki

2 Comments

Przez długi czas wzajemne linki pozostawały w czołówce większości strategii linkowania przychodzącego. To będzie musiało się zmienić. Google teraz dyskontuje wszystkie wzajemne linki. Algorytm został zmieniony w celu identyfikacji wymiany linków przez dwie strony w celu zwiększenia ich liczby linków przychodzących.

Koncepcja wzajemnego łączenia jest sprzeczna z pierwotnym zamiarem Google dotyczącym algorytmu. Wysokiej jakości treści powinny przyciągać linki. Wymiana linków to nic innego jak obopólna zgoda na nieuzasadnione promowanie treści innych osób w celu promowania własnych. Google szczególnie tego nie lubi.

Niektórzy twierdzą nawet, że Google jest teraz w stanie zidentyfikować schematy trójstronnych linków (tj. witryna A prowadzi do witryny B, która prowadzi do witryny C, a która prowadzi z powrotem do A). Trudno powiedzieć, czy to prawda, czy nie. Jedno jest jednak pewne: strategie linkowania przychodzącego NIE powinny skupiać się na wzajemnym linkowaniu. Ta stworzona forma tworzenia linków nie jest dobrze przyjmowana i ostatecznie jest stratą czasu. Zamiast tego skup się na tworzeniu unikalnych, wysokiej jakości treści w danej niszy. Pojawią się linki.

 

Zobacz też:

Czy SEO jest potrzebne?

Czy jakikolwiek link przychodzący może zagrozić mojemu rankingowi?

O nas i tym blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem internetowym, której celem jest pomaganie naszym klientom w osiąganiu doskonałych wyników w kilku kluczowych obszarach.

Darmowa wycena

Oferujemy profesjonalne usługi marketingowe, które pomagają firmom drastycznie zwiększyć ich wyniki sprzedaży i stać się rozpoznawalną marką.

Zapisz się do naszego newslettera!

Więcej na naszym blogu

Zobacz wszystkie wpisy

Leave a Comment